Single-компјутерски систем за рамен машина за плетење - Кина Taizhou Машини boding

Single-компјутерски систем за рамен машина за плетење

Краток опис:

Игла растојание: 7 G, 9 G, 12 g, 13 g, 14 g пациентот ширина: 36, 44, 52, 60, 66, 72, 80 (инчи) Погодно структура шеми: Ткаењето цвет, трансфер бод, решетката бод, рамен стеснување бод, јасно стеснување бод, Жакард, итн Servo машина: со голема брзина и серво висока ефикасност, опремување со брза функција ротација, ефикасност се зголеми за 20%, поддршка за лулка кревет технологија на чекање, во голема мера подобрување на плетење систем плетење ефикасност: Слободна главата , еден / двојно / три-систем, може да се ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Игла растојание: 7 G, 9 G, 12 g, 13 g, 14 g

  Ткаени ширина: 36, 44, 52, 60, 66, 72, 80 (инчи) 

  Погодно структура шеми: Ткаењето цвет, пренос бод, решетката бод, рамен стеснување бод, јасно стеснување бод, Жакард, итн

  Серво машина: Со голема брзина и серво висока ефикасност, опремување со брза ротација функција, ефикасност се зголеми за 20%, поддршка за лулка кревет технологија на чекање, во голема мера подобрување на ефикасноста плетење

  Плетење систем: Слободна главата, еден / двојно / три-систем, може да се користи за формирање јамка, земајќи јамка, подвижна линија, превртување игла, итн

  Користење на електромагнет да компонира 8 игла изборот делови за да одберете целосна Жакард игла со голема брзина, што може да се исполнат барањата на голема брзина плетење на тенка игла далечина.

  Игла менувањето кревет: Се е под контрола на серво мотор и топката завртка уред. опсег на игла на пренос е од 1 до 7 игли. И needling машина има функција на точни фино прилагодување.

  24 делови на селекција густина: Користење на поделба технологија, прилагодување на опсег (0-700)

  Триаголник систем: пет функции: плетење, превртување игла, навивам бод, падна бод и приклучување игла. При превртување игла ", пред враќање назад" и "назад вртење фронт" не се ограничени од страна на насока на работење на машината глава

  Густина триаголник: Stepper мотор контрола, 26 делови од избор густина, 15 групи густина, донесување поделба технологија, прилагодување на опсег (0 ~ 255), сигурно може да се контролира густината на облека парчиња

  Свитканост крпа систем: Компјутерска програма настава, stepper моторни контрола, stepless прилагодување, и таа ја има функцијата на прецизни фино прилагодување

  менување на системот Боја: Оваа машина обично се опремени со 6-8 предиво прскалки и контролирани од страна на компјутерски систем

  Систем за контрола на: приказ Екран: LCD дисплеј индустриски, графички интерфејс, меморија од 512MB капацитет

  Следење на цртежот: Тоа може да се прикаже и сите видови на параметри, и се прилагоди во секое време кога машината работи. Операцијата е едноставен и лесен

  Плоча одлуки систем: Тоа е лесно да се разбере, лесно да се надополни и бесплатни конфигурациски

  Авто-стоп уред: Предиво кршење, knotting, крпа намалувањето, игла кршење, лебдејќи крпа, враќање наназад крпа, неправилно менување кревет, кој постигна фантастичен гол игла, прекумерна предиво, крајот на бројот на парчиња може да биде автоматски запре, постојат алармот да се огласи и три -Боја екран светла

  инсталација за осветлување: Работат осветлување и крпа серпентина осветлување

  покритие за безбедност: корица на безбедноста на целото тело.

  Напојување: Еднофазен: 220V 50 / 60Hz, главниот мотор капацитет: 550W, потрошувачка на енергија на целата машина: 0.7KV / A

   

  Еден компјутерски систем за рамен машина за плетење 2016 модел

  Главните параметри:

  Игла растојание: 5G 7G 9g 12G 13G 14г 16G.

  Раководител: една глава еден, шеф единствен систем

  Спецификации и конфигурации ќе бидат предмет на договорот

  Преглед на машина:

  Една глава и еден систем. Игла плоча е составен или вметнете тип. Оваа серија е целосно автоматски компјутерски плетење рамен машина за плетење без дното кревање уред, со донесување на дигиталната технологија. може да се реализира на функцијата за плетење на превртување игла, навивам бод, решетката бод, Жакард, јасно стеснување бод и други ткаат цвет модели на рамен машина за плетење. Тоа може да плете основните плетени шема (четири рамни, една страна, итн), полихромни неправилни Жакард, извртени ткаат, итн Таа е погодна за плетење џемпери облека, марами, капи и прибор со суровини како што се вистинска свила, откачи свила, синтетички влакна, волна, акрилик, помеша предиво, итн

  големината машина

  Обем: должина × ширина × висина: 2360 × 749 × 1750mm.

  Нето тежина: приближно 500 килограми.

  1. игла одбор

  одборот на игла се направи на сите - внесете типови. Ако вметнете парче е оштетен, може да се замени, со што се избегнува замена на целата парче и намалување на трошоците за користење.

  2. Приказ на екранот

  Со функцијата на клучните настани во работењето влез, тоа може да влез различни информации операција на контролорот во секое време со оперативно копче-прес според сопствената работа навика корисникот, со цел да се направи операција повеќе хуманизирано.

  3. Композитен планината плоча

  Новиот планината плоча со своја контрола патент и stepper моторни диск, е постабилна во перформансите.

  4 Machine Head

  Линеарната брзина на главата на машината е до 1,2 m / s, мозочен удар на главата може да биде автоматски се прилагодува во зависност од големината на плетење, брз одговор, точно позиционирање, а со тоа неправилен движење се избегнува, а ефикасноста на производството на машината е максимизиран во голема мера. Секој систем има пет функции, како што се превртува игла, плетење, навивам стап, падна бод и поврзување игла. Таа, исто така има уред за контрола на моторот за промена на бојата, со предностите на стабилност, сигурност, без бучава, итн

  5. Игла кревет менувањето

  Кога плетење комплексни структури како што се извртени ткаат, решетката бод, итн, уредот може прецизно да се контрола на целиот процес. Уредот има техничките карактеристики на големи промени на вртежниот момент, брз одговор и точни позиционирање. опсег на игла менување е до 2 инчи, во согласност со барањата на моделот. Тоа може да се движи произволно: кога плетење различни модели и користење на различни предива, needling машина менувањето на брзината може да се автоматски се приспособува за да се добие најдобар квалитет на движење круг во исто време.

  боја се менува седиштето 6. мотор

  Таа има независни патентни права на интелектуална сопственост, опремен со разумни структура, мазна пренос, сигурен перформанси, без бучава, лесно одржување, итн


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Онлајн Chat!