Двоен-компјутерски систем за рамен машина за плетење - Кина Taizhou Машини boding

Двоен-компјутерски систем за рамен машина за плетење

Краток опис:

DZ252S е 52 инчи со еден вагон двојно системи единствен ролери, devicde со до-позиција ролери го исполнуваат условот за тензија за делумно плетење .Equipped со инфрацрвена аларм систем за откривање, можат ефикасно да се избегне недостасува аларм и игла хит. Ова deviced со паметни програма и инфрацрвен сензор само откривање област плетење за да се избегне Мис алармантна. Вратете се заеднички контролирани од страна повлекува мотор, да се зголеми брзината на превозот враќање и продуктивноста, како и да се избегне се носи на ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  DZ252S е 52 инчи со еден вагон двојно системи единствен ролери, devicde со до-позиција ролери го исполнуваат условот за тензија за делумно плетење .Equipped со инфрацрвена аларм систем за откривање, можат ефикасно да се избегне недостасува аларм и игла хит. Ова deviced со паметни програма и инфрацрвен сензор само откривање област плетење за да се избегне Мис алармантна. Вратете се заеднички контролирани од страна повлекува мотор, да се зголеми брзината на превозот враќање и продуктивноста, како и да се избегне носи на железничкиот превоз.

  Со дигитална технологија, ги исполнуваат модели на трансфер, pointel, навивам, интарзија, Жакард, двојно jersery обичен, очигледна форма скриена форма и други редовна шема плетење функции. Плете основните еднокреветни или двокреветни дрес, неправилни мулти-бои Жакард, интарзија, кабли, pointel ткаенина. Погодна за свила, хемиски влакна, волна, acrlic влакна, мешано предиво, памучно предиво да плете џемпер, јака, фуста, полите, манжетни, шамија, џеб, панталони, и други плетење ткаенина.

   

  параметар

  мерач 5 / 7G 7G 9g 10G 12G 14г 16G
  Игли / Широчина 364needles / 52inches 364needles / 52inches 468needles / 52inches 520needles / 52inches 624needle / 52inches 728needles / 52inches 832needles / 52inches
  главната функција Плете основните еднокреветни или двокреветни дрес, неправилни мулти-бои, Жакард, интарзија, кабли, pointel ткаенина погодна за свила, хемиски влакна, волна акрилик влакна, мешано предиво, памучно предиво да плете џемпер, јака, фуста, полите, манжетни, шамија , џеб, панталони, и други плетење ткаенина.
    

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  ТЕХНИЧКА СПЕЦИФИКАЦИЈА

  плетење систем Единствен превоз двојно системи или три системи, со дигитална технологија, ги исполнуваат модели на трансфер, pointel, навивам, интарзија, Жакард, двојно jersery обичен, appaent форма, скриена форма и други функции редовна шема плетење.
  плетење брзина Max брзина плетење 1,6 m / s. 32 делови брзината контролирани од страна на серво мотор.
  Sitch Густина 64 густина опсег избор 0-650 контролирани од страна повлекува мотор, електрични фино прилагодување технологија.
  динамична бод Deviced со динамичен технологија бод, да се постигне различни конците во еден курс и различни густина во еден курс за да се подобри kniing efficency и разновидност.
  трансфер ребро Слободен transter двојно начини помеѓу предната и задната eedle во исто време и без ограничување на движењето превоз. Трансфер и плете поединечно.
  печати Повлекува моторни контрола на прилагодување на печати за да се постигне повеќе обликување и проширување функција.
  Еднокреветни или двокреветни Rackings Моторен погон тешкиот, да се постигне 1/2 или 1/4 игла тешкиот на било која позиција. Двоен acking макс 2,5 инчи, од една страна и двојно страни максимум 5 инчи, deviced на 5G, 7G, и 5 / 7G машина. Еден тешкиот Макс 2inches, deviced на 9g, 12G, 14г, и 16G машина.
  Висока брзина Врати Вратете се joine контролирани од страна повлекува мотор, да се зголеми брзината на превозот враќање и productiviy како и да се избегне носи на железничкиот превоз.
  ролери уред DZ252S deviced со симнат чешел и up-позиција ролери, DZ252S deviced со до-позиција OLLER; 24sections на автоматската контрола со прилагодување подточка .Fulfil совршена тактика одредување на ткаенина и барање на тензија за portionable плетење.
  предиво ролери Позитивни предиво ролери прецизно да се контрола te тензија на предивото да гарантираме квалитетот на ткаенината.
  предиво оператор 2 * 8 предиво носители deviced на 4 двојно страни доведе шина.
  безбедност Целосна покрие машина за да се намали noice реклама прашина. Покривајте сензорот, итни копче, исклучете го уредот и индикатор за да ја гарантира безбедноста.
  Auto Stop Машината автоматски запре кога предиво пауза, предиво заеднички заглавени, ткаенина се тркалаат внатре, игла хит, преоптоварување, програмска грешка и на крајот на програмата ќе се случи.
  игла детектор Опремени со инфрацрвени аларм систем за откривање, можат ефикасно да се избегне недостасува аларм и игла хит.
  компјутерски систем LCD монитор, екран на допир, графички интерфејс, USB и нето imput, 1GB RAM меморија за големи чување на датотеки.Монитор: Работни податоци, бод оптички податоци и прилагодливи во текот на производството за удобен операција.

  Програмата систем и машина компјутерски систем лесно да се ажурираат и поддршка CNT / HCD / ООО модел датотека.

  работа повеќе јазичниот систем вклучува кинески, англиски и други јазици.

  датотека за внесување USB и нето
  Исклучување на меморија Deviced напредни CMOS технологијата, кога исклучување случи плетење на податоци и датотеки се зачувани за рестартирање плетење.
  интернет конекција Со голема брзина (Ethernet), максимум поврзете 254 машини за внесување датотека за да се исполни monior и делење на податоци.
  димензија (Двоен систем) L * W * H 2915 * 940 * 2010mm, (систем од три) L * W * H3015 * 940 * 2010mm
  Тежина 750kg
  моќ AC 220V / 380V Фрекфенција: 50HZ / 60HZ Моќност: 1.5KW / 2KW

 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Онлајн Chat!